Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 624 komentarze

Jak Norwegowie myślą o przyszłości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W polskojęzycznych mediach często pojawiają się zachwyty nad tym, jak rząd norweski od kilkudziesięciu lat pomnaża i odkłada pieniądze ze sprzedaży ropy i gazu. A ja się pytam: po co?

Warto przeczytać sobie 2 niżej wklejone artykuły i wyciągnąć wnioski:

 

 

„Norwegia krajem milionerów

 

Zazwyczaj kalkulacje dotyczące wysokości emerytur nie napawają Polaków optymizmem. Zupełnie inne odczucia ten sam temat budzi u Norwegów, którzy nie muszą martwić się o swoją przyszłość. Biorąc pod uwagę ostatnie szacunki norweskiego funduszu emerytalnego, mogą oni wręcz z upragnieniem wyczekiwać zakończenia pracy zawodowej, gdyż statystycznie każdy z nich już jest milionerem!

Według oświadczenia wydanego w tym tygodniu przez Globalny Rządowy Fundusz Emerytalny, wartość zgromadzonego majątku wzrosła do 5,11 bilionów koron norweskich, co oznacza, że na każdego obywatela blisko 5,1 milionowego państwa przypada milion koron. W przeliczeniu na dolary wysokość środków, którymi dysponuje fundusz wynosi niemal 830 miliardów. Jest to równowartość około 180 proc. norweskiego PKB z 2013 roku, a zgodnie z przewidywaniami analityków w 2030 roku majątek funduszu będzie się kształtował na poziomie 220 proc. PKB.

Fundusz zasilają prawie całkowite przychody ze sprzedaży gazu i ropy, ale wysokość środków jest również efektem sposobu zarządzania majątkiem. W przeciwieństwie do innych krajów specjalizujących się w wydobyciu ropy, Norwegia chcąc uniknąć gwałtownego boomu i recesji, każdego roku wypłaca jedynie 4 proc. środków na wydatki wewnętrzne, zaś pozostała część jest przeznaczana na długoterminowe inwestycje. Jak podaje Agencja Reutera, szacuje się, że wspomniany fundusz posiada 1 proc. światowych akcji, obligacji i nieruchomości.

Warto zauważyć, że Norwegia nie uległa pokusie szybkiego rozdysponowania bogactwa, które stało się udziałem kraju, gdy w 1969 roku na norweskich wodach Morza Północnego odkryto bogate złoża ropy naftowej i gazu ziemnego. Środki były i są zarządzane z myślą o przyszłych pokoleniach, które mogą ze spokojem patrzeć w przyszłość i cieszyć się z czekających na nie milionów." [rozbroił mnie ostatni akapit - pś]

http://www.coslychacwbiznesie.pl/gospodarka/norwegia-krajem-milionerow

 

No a teraz artykuł pokazujący na czyją przyszłość od kilku dekad odkładają Norwegowie:

 

„W ciągu 10 lat Norwegia przestanie być krajem białych ludzi

 

Analitycy przewidują, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat Norwegia przestanie być krajem, w którym większość stanowią rdzenni Norwegowie. Już prawie połowa mieszkańców Norwegii to urodzeni poza nią imigranci lub ich posiadające norweskie obywatelstwo dzieci, których wskaźnik urodzeń znacząco przewyższa rdzennych obywateli.

Alarmujące statystyki zauważalne są przede wszystkim wśród nastolatków. W okolicach stolicy Norwegii w przeciągu ostatnich pięciu lat liczba szkół, do których uczęszcza więcej dzieci imigrantów niż Norwegów wzrosła z 40 proc. na 58 proc., osiągając tym samym zauważalną większość. Spora część szkół musiała tym samym podporządkować się standardom narzucanym im przez rodziców (imigrantów) uczniów, którzy nakazali m.in. wprowadzenie do szkolnych stołówek potraw „halal”, czyli zawierających mięso pochodzące z muzułmańskiego rytualnego uboju, uchodzącego w wielu częściach świata za niehumanitarny.

W samej stolicy, Oslo, liczba uczniów pochodzących z imigranckich rodzin wynosi obecnie 40 procent, we wszystkich 136 placówkach szkolnych. Przed dziesięcioma laty ich liczba wynosiła 31 proc., co pozwala sugerować badającym statystyki analitykom, że uczniów nienorweskiego pochodzenia przybywa średnio 1 procent rocznie. Analitycy zauważają również, że liczba norweskich uczniów praktycznie się nie zmienia, a przyrost naturalny Norwegów jest obecnie jednym z najniższych w Europie.

Jeżeli tendencja jednoprocentowego wzrostu nienorweskich uczniów rocznie utrzyma lub – co również jest prawdopodobne – zwiększy się, w 2021 roku szkoły w całej Norwegii będą szkołami nauczającymi dzieci o pozanorweskim i pozaeuropejskim pochodzeniu. Statystyki te siłą rzeczy przełożą się również na pozostałe aspekty życia, w związku z czym Norwegia może oficjalnie przestać funkcjonować jako kraj białych ludzi – Norwegów."

http://www.autonom.pl/?p=3917

KOMENTARZE

 • I jeszcze:
  http://natemat.pl/74239,norwegia-jest-zbyt-bogata-w-oslo-nie-wiedza-jak-wydac-zaoszczedzone-miliardy-tak-by-inwestycja-sie-zwrocila
  Jak to nie wiedzą, na co wydać?
  http://www.frontpagemag.com/2013/dgreenfield/norway-loses-713000-on-every-muslim-immigrant/
  Jak Pakistańczycy przejmą władzę w Norwegii, to nie będą mieli takich problemów.
  http://cdn.frontpagemag.com/wp-content/uploads/2013/05/norway-islam-444x350.jpg
 • ...
  http://www.mojanorwegia.pl/zycie_w_norwegii/norwegia_bardziej_islamska_niz_pakistan.html
 • Może lepiej by było dla Norwegów, gdyby...
  te pieniądze od razu wpłacali gdzieś na jakąs Al kaidę
 • @Marek Lipski 23:38:30
  Masowa pozaeuropejska imigracja w każdym wydaniu, nie tylko muzułmańskim, jest zła. To jest rozmyślna polityka globalistów na rzecz zmiany struktury etnicznej znienawidzonej przez nich Europy.
  http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php
 • ĆWICZENIA
  Ćwiczenia nad Wezerą czas zacząć ...
 • ...
  http://www.youtube.com/watch?v=l14m4YQFHjg
  http://www.youtube.com/watch?v=utVLescQI8s
 • You Tube - KomentATOR #187 - Muzułmanie chcą mieć własny kraj w Norwegii:
  https://www.youtube.com/watch?v=wfqZ5z2QiUY

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej