Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 624 komentarze

Przemyt prawdy w filmie "Punkt zapłonu"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Executive Order 11110, zabójstwo JFK i tajna historia Stanów Zjednoczonych, a niepozorny film kryminalny z 1984 r.

Właśnie obejrzałem amerykański film kryminalny z 1984 r. pt. "Punkt zapłonu" ("Flashpoint").

http://www.filmweb.pl/film/Punkt+zap%C5%82onu-1984-156757

Ku mojemu zaskoczeniu, w filmie - w zawoalowany sposób - jest ukazana przyczyna śmierci prezydenta Kennedy'ego. Jak już dziś wiadomo, od 1913 r., odkąd żydowscy banksterzy utworzyli tzw. Rezerwę Federalną i drukują w niej pusty pieniądz, a następnie pożyczają na procent rządowi Stanów Zjednoczonych, państwo to - a z czasem, za jego pośrednictwem, także bogactwo jego mieszkańców - wpadły w ich władanie. Dziś już wiadomo, że ten stan rzeczy postanowił zmienić prezydent John Fitzgerald Kennedy za pomocą rozporządzenia wykonawczego (executive order) nr 11110, podpisanego 4 czerwca 1963 r., które sprawiało, że jedynym emitentem pieniądza w USA był rząd federalny tego kraju, a emitowany przezeń dolar był oparty na srebrze. Tak więc pusty dolar banksterski (z napisem na banknocie "Federal Reserve Note" i zieloną pieczątką) zaczął być wypierany przez oparty na srebrze dolar rządowy (z napisem na banknocie "United States Note" i czerwoną pieczątką), ktorych Kennedy zdążył wyemitować 4 miliardy. Natychmiast po zabiciu Kennedy'ego, człowiek, który zgodnie z konstytucją USA zajął jego stanowisko, czyli dotychczasowy wiceprezydent Lyndon Johnson, wydał rozporządzenie anulujące wyżej opisane dokonania Kennedy'ego, emisja dolara wróciła do Rezerwy Federalnej, a dolary z czerwoną pieczątką, które zdążył wyemitować Kennedy, zaczęły być zbierane i wycofywane z obiegu, gdy tylko trafiały od ludzi do banków.

Wiedza o tym wszystkim, jako tako upowszechniła się dopiero w ostatnich kilku latach, dzięki internetowi. Dlatego niemałym zaskoczeniem było dla mnie, gdy w sposób zawoalowany jest to pokazane w filmie "Punkt zapłonu" z 1984 r. Twórcy tego filmu w sprytny sposób (omijając tamtejszą cenzurę) zasugerowali widzowi, gdzie ma szukać przyczyn zabójstwa Kennedy'ego. Nie chcę opowiadać fabuły filmu i psuć zabawy tym, którzy mają zamiar go obejrzeć. Na zachętę wkleję tylko ten krótki fragment:

http://patrz.pl/filmy/film-punkt-zaplonuflashpoint-1984-a-executive-order-11110

Także sam tytuł filmu wydaje się być zawoalowaną wiadomością skierowaną do amerykańskich widzów, aby informacje zawarte w filmie spowodowały zapalenie się w ich głowach przysłowiowej "żarówki", czyli dały im do myślenia i wywołały impuls do pójścia ukazanym przez twórców filmu tropem.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej