Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 624 komentarze

III RP będzie płacić renty Żydom ocalałym z holokaustu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po raz pierwszy Polska będzie płacić renty ocalałym z Holokaustu żyjącym za granicą kraju, co pozwoli ok. 50 tys. Izraelczykom na ubieganie się o wypłaty od polskiego rządu.

Władze w Warszawie chcą ułatwić ocalałym z Holokaustu i innym ofiarom nazizmu i stalinizmu ubieganie się o miesięczne renty. Zmieniono w tym celu prawo, zezwalając Urzędowi do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przenieść "miesięczne wynagrodzenie pieniężne" w wysokości ok. 100 euro do kwalifikujących się wnioskodawców, którzy mieszkają poza granicami Polski i nie mają dostępu do rachunku bankowego w tym kraju.

 
- Decyzja o wysyłaniu pieniędzy polskich podatników za granicę jest tym bardziej oburzająca w sytuacji, w której brakuje pieniędzy m.in. na świadczenia wychowawcze i chorobowe dla Polek w ciąży - skomentował na Facebooku WCz. Przemysław Wipler, poseł KNP, dodając, że złożył w tej sprawie interpelacje do ministrów spraw zagranicznych oraz pracy i polityki społecznej, a także do prezesa ZUS z prośbą o zdementowanie tych informacji bądź wskazanie, dlaczego i ile zapłacimy ofiarom III Rzeszy.

 

Źródła: http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/polska_bedzie_placic_renty_zydom/95509 , http://www.timesofisrael.com/for-first-time-poland-to-pay-pensions-to-survivors/ , http://www.goniec.net/goniec/teksty/polska-wyp%C5%82aci-emerytury-ocala%C5%82ym-z-holocaustu-mieszkaj%C4%85cym-zagranic%C4%85.html

KOMENTARZE

 • ...
  Zaj...li emerytury polskim tyrakom, żeby tak zdobyte pieniądze rozsyłać Żydom w Izraelu i światowej diasporze za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę! K...a, trzymajcie mnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Niedawno jeszcze wyszło, że przez nikogo nie niepokojona Komisja Regulacyjna ds. Gmin Wyznaniowych Żydowskich...
  ...łupi od lat po cichu Polskę na nieprawdopodobne kwoty:
  http://wiadomosci.onet.pl/krakow/klony-komisji-majatkowej-miliony-dla-gmin-zydowskich/gqgng
 • A tu imienny wykaz kto jak głosował w Sejmie. Warto zwrócić uwagę na postawę "prawdziwych patriotów" z PiS-u:
  http://tiny.pl/q8tv7
 • o ile się orientuję - Niemcy płacili odszkodowania Izraelowi a nie
  konkretnym ludziom. To dziwne bo Izrael w czasie II wojny formalnie nie istniał. No ale po co starym i schorowanym ludziom byłyby łodzie podwodne ???
 • POLSKA zapłaci odszkodowanie za Holokaust - Analogowy Vlog #33
  https://www.youtube.com/watch?v=OctZTMfHSDg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej